XI CIRCUITO DIPUTACION DE SEVILLA SUB 10 -2011- - Round 1
Results
No Name Feder Total Result Name Feder Total
1 Jonathan Salas Lérida (63) Sev [0] 1:0 María Pazos Jiménez (25) Pue [0]
2 Javier Torres Cabello (28) Pue [0] +:- José Antonio Algarrada Méndez (2) Alb [0]
3 José Antonio Arcenegui Sánchez (39) Par [0] 0:1 Salvador Bohórquez Amuedo (30) Pal [0]
4 Joaquín Jesús Sánchez Sánchez (32) Pal [0] 1:0 Esteban Torres García (5) Alb [0]
5 Jesús Serrano González (7) Gra [0] 0:1 Juan Troncoso Gutiérrez (33) Pal [0]
6 Ramón Zambrana Bernal (34) Pal [0] 0:1 David Santana Caro (8) Alm [0]
7 Paula Jimbo Del Valle (9) Dos [0] 1:0 Alejandro Pérez Lagares (36) Mai [0]
8 Daniel Diáñez Suárez (41) Pil [0] .5:.5 Alexis Muñoz Serrano (10) Dos [0]
9 Israel Pérez Márquez (11) Dos [0] 0:1 Sonia R Flores Macías (42) Pil [0]
10 Adil Oulkhir (44) Pil [0] 1:0 Ignacio Pérez Sánchez (12) Dos [0]
11 Diego Sánchez Pérez (13) Dos [0] 1:0 Isaac Uchuya González (45) Sev [0]
12 Iván Arguijo Barrios (46) Sev [0] 0:1 David Manuel Villalobos Resina (15) Dos [0]
13 Álvaro Ballester Falcón (16) Vis [0] 0:1 David Arjona Rubio (54) Sev [0]
14 Francisco Miguel Callejas Rojas (55) Toc [0] 1:0 Álvaro Rodríguez Acosta (17) Vis [0]
15 Alfonso Trigueros Benítez (19) Vis [0] 1:0 Gonzalo Callejas Rojas (56) Toc [0]
16 Daniel Chaparro Rodríguez (57) Toc [0] 1:0 Ángel Fernández Moreno (20) Esp [0]
17 Juan Gallo Obrero (22) Esp [0] 1:0 David León Casero (58) Utr [0]
18 Marina Breazu (61) Utr [0] -:+ Judit Pachón Vargas (24) Pue [0]
19 Anabel Rodríguez Silva (4) Alb [0] 0:0 BYE
20 José Antonio Montero Rubio (14) Dos [0] 0:0 BYE
21 Alfonso Trigueros Benítez (19) Vis [0] 0:0 BYE
22 Pedro Liso Calleja (21) Esp [0] 0:0 BYE
23 Fernando Vivar Romero (23) Esp [0] 0:0 BYE
24 Manuel Ruíz Ortiz (26) Pue [0] 0:0 BYE
25 Gabriela Ruíz Ortíz (27) Pue [0] 0:0 BYE
26 Francisco Javier González Vidal (29) Leb [0] 0:0 BYE
27 José Domínguez García (31) Pal [0] 0:0 BYE
28 Carlos Domínguez Jiménez (35) Mai [0] 0:0 BYE
29 Alejandro Sánchez Moreno (37) Mai [0] 0:0 BYE
30 Lucía Jover Jiménez (38) Mai [0] 0:0 BYE
31 José Antonio Arcenegui Sánchez (39) Par [0] 0:0 BYE
32 Manuel Cuesta Suárez (40) Pil [0] 0:0 BYE
33 José Antonio López Gómez (43) Pil [0] 0:0 BYE
34 Nuria Galve Contreras (47) Sev [0] 0:0 BYE
35 Jesús García Luque (48) Sev [0] 0:0 BYE
36 Claudia Hidalgo Martín (49) Sev [0] 0:0 BYE
37 Nicole Pareja Zeballos (50) Sev [0] 0:0 BYE
38 Pedro Ariza Navarro (51) Sev [0] 0:0 BYE
39 Joaquín Bullón Gallegos (52) Sev [0] 0:0 BYE
40 Fernando Vélez Andrades (53) Sev [0] 0:0 BYE
41 Francisco Martínez Rodríguez (59) Utr [0] 0:0 BYE
42 Jesús Caro Rodríguez (62) Vill [0] 0:0 BYE
List of Players
No Name Feder Rtg Loc Club
1. Espínola Castro, Fidel José Ala ALANÍS
2. Algarrada Méndez, José Antonio Alb ALBAIDA DEL ALJARAFE
3. López Muñoz, Celia Alb ALBAIDA DEL ALJARAFE
4. Rodríguez Silva, Anabel Alb ALBAIDA DEL ALJARAFE
5. Torres García, Esteban Alb ALBAIDA DEL ALJARAFE
6. Herrera Morillo, Víctor Gra ALCALÁ DE GUADAIRA
7. Serrano González, Jesús Gra ALCALÁ DE GUADAIRA
8. Santana Caro, David Alm ALMENSILLA-NTRA SRA ANTIGUA
9. Jimbo Del Valle, Paula Dos DOS HERMANAS
10. Muñoz Serrano, Alexis Dos DOS HERMANAS
11. Pérez Márquez, Israel Dos DOS HERMANAS
12. Pérez Sánchez, Ignacio Dos DOS HERMANAS
13. Sánchez Pérez, Diego Dos DOS HERMANAS-ANTONIO GALA
14. Montero Rubio, José Antonio Dos DOS HERMANAS-F G LORCA
15. Villalobos Resina, David Manuel Dos DOS HERMANAS-F G LORCA
16. Ballester Falcón, Álvaro Vis EL VISO DEL ALCOR
17. Rodríguez Acosta, Álvaro Vis EL VISO DEL ALCOR
18. Sánchez Correa, Martín Vis EL VISO DEL ALCOR
19. Trigueros Benítez, Alfonso Vis EL VISO DEL ALCOR
20. Fernández Moreno, Ángel Esp ESPARTINAS
21. Liso Calleja, Pedro Esp ESPARTINAS
22. Gallo Obrero, Juan Esp ESPARTINAS-ALEKHINE
23. Vivar Romero, Fernando Esp ESPARTINAS-ALEKHINE
24. Pachón Vargas, Judit Pue LA PUEBLA DE CAZALLA
25. Pazos Jiménez, María Pue LA PUEBLA DE CAZALLA
26. Ruíz Ortiz, Manuel Pue LA PUEBLA DE CAZALLA
27. Ruíz Ortíz, Gabriela Pue LA PUEBLA DE CAZALLA
28. Torres Cabello, Javier Pue LA PUEBLA DE CAZALLA
29. González Vidal, Francisco Javier Leb LEBRIJA
30. Bohórquez Amuedo, Salvador Pal LOS PALACIOS Y VILLAFRANCA
31. Domínguez García, José Pal LOS PALACIOS Y VILLAFRANCA
32. Sánchez Sánchez, Joaquín Jesús Pal LOS PALACIOS Y VILLAFRANCA
33. Troncoso Gutiérrez, Juan Pal LOS PALACIOS Y VILLAFRANCA
34. Zambrana Bernal, Ramón Pal LOS PALACIOS Y VILLAFRANCA
35. Domínguez Jiménez, Carlos Mai MAIRENA ALCOR-JUAN CARABALLO
36. Pérez Lagares, Alejandro Mai MAIRENA ALCOR-JUAN CARABALLO
37. Sánchez Moreno, Alejandro Mai MAIRENA ALCOR-JUAN CARABALLO
38. Jover Jiménez, Lucía Mai MAIRENA ALCOR-SAN BARTOLOME
39. Arcenegui Sánchez, José Antonio Par PARADAS
40. Cuesta Suárez, Manuel Pil PILAS
41. Diáñez Suárez, Daniel Pil PILAS
42. Flores Macías, Sonia R Pil PILAS
43. López Gómez, José Antonio Pil PILAS
44. Oulkhir, Adil Pil PILAS
45. Uchuya González, Isaac Sev SEVILLA- JUAN NEPOMUCENO
46. Arguijo Barrios, Iván Sev SEVILLA-LA SALLE FELIPE BENITO
47. Galve Contreras, Nuria Sev SEVILLA-RICO CEJUDO
48. García Luque, Jesús Sev SEVILLA-RICO CEJUDO
49. Hidalgo Martín, Claudia Sev SEVILLA-S IGNACIO DE LOYOLA
50. Pareja Zeballos, Nicole Sev SEVILLA-S IGNACIO DE LOYOLA
51. Ariza Navarro, Pedro Sev SEVILLA-SGDA FAMILIA DE URGEL
52. Bullón Gallegos, Joaquín Sev SEVILLA-SGDA FAMILIA DE URGEL
53. Vélez Andrades, Fernando Sev SEVILLA-SGDA FAMILIA DE URGEL
54. Arjona Rubio, David Sev SEVILLA-ÁNGEL GAVINET
55. Callejas Rojas, Francisco Miguel Toc TOCINA
56. Callejas Rojas, Gonzalo Toc TOCINA
57. Chaparro Rodríguez, Daniel Toc TOCINA
58. León Casero, David Utr UTRERA
59. Martínez Rodríguez, Francisco Utr UTRERA
60. Santiago Morillas, Luis Javier Utr UTRERA-ALFONSO DE ORLEANS
61. Breazu, Marina Utr UTRERA-COCA DE LA PIÑERA
62. Caro Rodríguez, Jesús Vill VILLANUEVA DEL ARISCAL
63. Salas Lérida, Jonathan Sev SEVILLA-HUERTA DEL CARMEN